Jak za městskou policii líčí Petr Zámek, vše začalo v pondělí 25. prosince v pozdních večerních hodinách. „Obyvatelé jednoho bytového domu přivolali přes tísňovou linku zásahový tým hasičů. Jejich soused si ve svém bytě na sporáku vařil vajíčka v horké vodě. Přitom však kvůli vypitému alkoholu usnul tvrdým spánkem, voda se vyvařila a vajíčka se začala pálit. Štiplavý, zapáchající kouř (pálící se bílkovina zapáchá vskutku velmi nepříjemně), valící se z bytu, vyděsil pochopitelně sousedy. Hasiči po příjezdu odstranili příčinu vznikajícího požáru, zabezpečili zdroj nebezpečí a prověřili byt. Lékař, který na místo dorazil vzápětí, prověřil mužův zdravotní a psychický stav a rozhodl, že převoz na protialkoholní záchytnou stanici není potřeba." Tím ale příběh zdaleka nekončí.

„Zdálo se, že situace již zůstane klidná. Nezůstala. V půl druhé v noci přijal operátor stálé služby třeboňské městské policie oznámení, že ze stejného bytu, v němž před pár hodinami jen taktak nevznikl požár, se ozývají rány a hlasité sténání, a to s takovou intenzitou, že to okolní sousedy budí ze spánku. Hlídka městské policie na místě zjistila, že se jedná o stejnou osobu. Muž strážníkům sdělil, že kvůli osobním problémům pil výrazně přes míru a nyní má bolesti a křeče v oblasti břišní dutiny," popisuje Petr Zámek situaci na místě. „Hlídka ihned přivolala rychlou lékařskou pomoc a lékař vzhledem ke stavu dotyčného nařídil převoz na protialkoholní záchytnou stanici v Českých Budějovicích," dodává s tím, že u přepravy sanitkou a předání muže personálu záchytky městská policie asistovala.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Létající střecha, partnerský spor a milovník rumu

„Až vystřízliví a bude opět fit, snad si uvědomí, že vypitým alkoholem nic nevyřešil," doufá spolu s kolegy Petr Zámek. Pro třeboňské strážníky totiž případy, kdy někteří nešťastníci zkouší svoje trable vyřešit alkoholem, nejsou zrovna výjimečnými. „Téměř nikdy to nefunguje. Naopak, zkonzumované větší množství alkoholu s sebou přináší mnoho problémů, a to jak pro pijáka, tak i pro jeho blízké okolí. Rušení nočního klidu opilými návštěvníky restaurací a barů městská policie řeší pravidelně a bohužel často," konstatuje.