Na tu se se žádostí o pomoc telefonicky obrátila řidička, která se nemohla dostat ven. „Její vozidlo bylo zablokováno tak, že nebylo možné z parkoviště odjet. Hlídka městské policie na místě zjistila, že v prostoru, určeném pro dvě řady stojících vozidel, jsou zaparkovány řady tři, přičemž prostřední z těchto řad je v podstatě zablokována vozidly krajními. Naštěstí se hlídce zanedlouho podařilo dostihnout řidičku jednoho z krajních vozidel a vzniklou mezerou mohla oznamovatelka a po ní další motoristé, kteří byli taktéž zablokováni v prostřední řadě, odjet. Strážníci pomohli řidičům vozidel ze stísněných podmínek vyjet tak, aby se auta neodřela," líčí za městskou policii manévry Petr Zámek.

Třeboňští si do značné míry oddechnou, že se hlavní turistická sezona chýlí ke konci. Právě komplikace v dopravě jsou jednou z jejích nepříjemných stránek. „Město Třeboň má přitom parkovišť dostatek, takže ani v hlavní sezoně není důvod se obávat, že nebudou k dispozici volná parkovací místa.

Tragická srážka osobáku s kamionem 24. srpna 2023 v Kaplici si vyžádala tři lidské životy.
Podívejte se na nejtragičtější nehody na jihu Čech

Je však pravdou, že atraktivita parkoviště klesá se vzrůstající vzdáleností od místa, které turista hodlá navštívit. Proto jsou bližší parkoviště přeplněna a vzdálenější poloprázdná. Někteří návštěvníci se snaží svoje vozidlo zaparkovat na blízké parkoviště i přes jeho zjevnou naplněnost. Je to neohleduplné a svědčí to o lenosti a nízké míře empatie," konstatuje nemilý fakt Petr Zámek.