Jako by se vrátil o pár let zpět a vstoupil do studia soutěžního pořadu Riskuj. Tentokráte to ovšem nebylo pod taktovkou oblíbeného moderátora Jana Rosáka ale strážníků městské policie. Televizním studiem byl lokál Slavia na sídlišti Vajgar, kde si pán (52 let) dopil svá čtyři piva, na která neměl ani vindru. To ještě netušil, že si zvolil otázku „pivo za pět set“. Tuto skutečnost se dozvěděl až následující den, který byl pro něho dnem zúčtování. To vše přišlo jako nádavek po dodatečném zaplacení vypitých piv.

Radu do zahrady si ve středu vyslechl zahrádkář na Jiráskově předměstí. Nebyla ovšem z úst zahradní specialistky Dany Makrlíkové, nýbrž od hlídky kolegů, kteří jej v den jeho 69. narozenin poučili o tom, že v otevřeném ohni lze pálit jen suchý zahradní materiál a ne právě ořezané větve stromů. Pán dostal jako bonus informaci i o tom, že přestupek z litery zákona o ochraně ovzduší bude postoupen příslušnému odboru městského úřadu, který požádal strážníky o zdokumentování celé záležitosti.

Pod domnělým závojem noci uvízlo v půl desáté večer ženě (26 let) v kapsách zimníku zboží za více jak šest set korun. Na její počínání si ovšem důkladně posvítil detektiv Albertu, a tak mladá dáma zboží vrátila a o pár dnů jí do prázdné kapsy putovala složenka na patnáct stovek.

Petr Čermák, MěPo