Hladový holub

Jak popisuje za Městskou policii Třeboň Silvie Zemánková, při úterní službě obdrželi strážníci neobvyklé oznámení, které museli prověřit. „Devětašedesátiletý muž zavolal na linku 156 a uvedl, že byl napaden agresivním holubem, který na něj několikrát zaútočil. Hlídka strážníků na místě zjistila dotěrného holuba hřivnáče, který neustále nalétával na přítomného oznamovatele i na strážníky," líčí poněkud hororovou scénu.

Záhy se ale našlo vysvětlení. „Operátorka městské policie chování holuba telefonicky zkonzultovala s odborníkem na ptactvo. Ornitolog uvedl, že takové chování je u holubů zcela běžné, pokud jsou v blízkém kontaktu s lidmi. Po chvilce vyšlo najevo, že manželka oznamovatele dotyčného “agresora“ krmila na zahradě celou zimu. V chování holuba tedy strážníci žádný přestupek nezjistili. Opeřenec byl jen hladový jako vlk a snažil se z oznamovatele tímto nevybíravým způsobem vymámit kus žvance," uzavírá úsměvný případ.

Čekání na Jitřenku

Ani u dalšího si nelze vzpomenout na chvíle před televizí. Hlavní hrdinka tentokrát zřejmě opisovala z Mrazíka. Hlídka ji objevila díky dalšímu zvláštnímu oznámení od občanů. „Na podivné chování ženy byli strážníci upozorněni ve středu odpoledne, kdy všímaví obyvatelé jedné z místních částí Třeboně upozornili, že tato žena již třetí noc sedí venku na lavičce, a to pravidelně několik hodin po půlnoci," shrnula hlášení Třeboňáků Silvie Zemánková.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Senior zůstal zaklíněný ve vaně. Dívka našla uvázané psy

„Hlídka se tedy zaměřila na tuto část Třeboně a opravdu, pětačtyřicetiletá paní seděla na lavičce u kapličky a pletla svetr. Strážníkům uvedla, že nemůže spát, a aby nerušila spánek svých blízkých cinkáním pletacích jehlic, chodí raději s šálkem kávy plést ven. Šikovná paní prý svetr uplete za dvě noci. S příchodem Jitřenky svoji pletařskou práci končí a odchází domů. Celá rodina tak pravděpodobně najde pod vánočním stromečkem ručně vyrobený dárek," glosuje stážmistryně.

Ztracená v davu

To o pár dní později oznamovatelce dalšího případu pořádně zatrnulo. V sobotu 29. července 2023 volala na tísňovou linku 156 vyděšená plačící dvaačtyřicetiletá maminka z Prahy.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Návštěvník Třeboně ztratil ve městě auto i s manželkou

„Nahlásila, že se jí někde v centru ztratila její devítiletá dcerka. Strážníci vyrazili ihned mamince na pomoc při hledání, mezitím operátorka prověřovala kamerový systém města a chystala se vyhlásit pátrání po dívence v místním rozhlasu. Při prověřování ulic města si strážníci všimli dívenky sedící na chodníku před hřbitovem. Jednalo se o ztracenou a již znovu nalezenou holčičku, která se sama vydala k penzionu, kde byla i s rodinou přechodně ubytovaná. Hlídka převezla služebním vozidlem dívku zpět na Masarykovo náměstí a zdravou a usměvavou ji předala v tu chvíli nejšťastnější mamince. Jak šťastné a vřelé setkání to bylo, je jasné všem, nejen rodičům," uzavírá Silvie Zemánková.