„V sobotu pozdě odpoledne šestnáctiletý mladík nahlásil, že nějaká žena chytá určitě neoprávněně ryby v blízkosti Opatovického mlýna. Oznamovatel sdělil i strohý popis ženy a skutečnost, že sedí na stromě ve výšce přibližně tři metry," líčí podivný podnět. „I v takovém případě, kdy oznámení již od počátku jeví známky bizarnosti, hlídka vyrazila a vše prověřila. Na místě strážníci našli ženu s mužem, jak sedí na lavičce u rybníka a kochají se zapadajícím sluncem nad Opaťákem. Muž měl u sebe dvě trekové hole, které možná oznamovateli připomínaly rybářský prut. Žádná žena ani vodník na stromě neseděli," komentuje Zemánková výjezd.

Nepovedené manévry na náměstí

K neuvěření jsou i dvě velmi podobné události, které minulý týden městské policii oznámili řidiči. Nad jejich síly se ukázaly být manévry na Masarykově náměstí v Třeboni. „V pondělí oznámil muž, že při neopatrném manévru porazil se svým vozidlem sloup s venkovním dopravním zrcadlem. Při pádu se zrcadlo rozbilo, nikdo naštěstí nebyl zraněn. V pátek oznámila žena, že při couvání na Masarykově náměstí svým vozidlem porazila informativní dopravní značku Parkoviště s parkovacím kotoučem umístěné v blízkosti sloupu se zrcadlem. Zajímavostí je, že k nepozornosti obou osob došlo v půl čtvrté odpoledne. Pravděpodobně začátek a konec pracovního týdne měly za následek jistou roztržitost řidičů. Oba hříšníci vzniklou škodu městu uhradili a zaměstnanci technických služeb ukotvili sloupy zpět na svá místa," popisuje Silvie Zemánková.

Pes adoptoval nového pána

Trochu jiné představy měl asi muž o procházce před spaním. Nechtěně na ní přišel k novému parťákovi a výšlap si nakonec protáhl až ke služebně městské policie. „Z pátečního dne uplynuly jen dvě hodinky, když na služebně městské policie zazvonil zvonek. Ve dveřích se objevil muž s loveckým psem a operačnímu začal líčit story, jak k pejskovi přišel. Muž nemohl usnout, a tak se šel ještě nadýchat čerstvého vzduchu poblíž vlakového nádraží, když z ničeho nic se mu u nohou zjevil uvedený pes. Oznamovatel se dle jeho slov asi ještě hodinku procházel i se psem a čekal, že ho bude někdo hledat, ale nikdo nikde. Přivedl jej proto na služebnu," líčí Zemánková noční návštěvu.

Vrtulník letecké záchranné služby.
Na lince 156: Manévry v centru Třeboně, pro pacienta letěl vrtulník

"Strážníci útěkáře převezli do záchytného kotce, nakrmili granulemi, dali čistou vodu a začalo pátrání po majiteli. Operátorka prověřila sociální sítě a ejhle, podle popisu a přiložené fotografie se jednalo o pejska v kotci. Na uvedeném telefonním čísle se ozval muž, který potvrdil, že postrádá drátosrstého ohaře. Krátce nato se už páníček se čtyřnohým kamarádem radostně setkali," uzavírá výčet nedávných případů Silvie Zemánková.