Dne 7. 5. přijali strážníci oznámení, že v jedné třeboňské ulici se z kontejneru na sklo line silný chemický zápach. Na místo byla ihned vyslána hlídka pro zjištění skutečností. Bylo zjištěno, že se v popelnici nachází několik lahví s neznámou látkou a proto byla na místo přivolána jednotka hasičů. Ti místo zabezpečili a látku zajistili a převezli ke zjištění a likvidaci. Zjistilo se, že se jedná o Lysol, přípravek k dezinfekci ploch, který není zdraví škodlivý. Uvedený kontejner byl následně po zásahu strážníků a hasičů odvezen a nahrazen novým. Strážníci taktéž provedli místní šetření v okolních domech, kdy se zatím nepodařilo zjistit osobu, která se tímto způsobem zbavila takové látky.

Ilustrační foto
Přeborům stolních tenistů vládly Třeboň, Lodhéřov a Hradec

Dne 8. 5. operátorka přijala oznámení, že signalizační zařízení a závory na železničním přejezdu nefungují tak, jak mají. Světelná signalizace bliká střídavě červeně a bíle a závory se pohybují nahoru a dolu a tvoří se zde kolony vozidel. Na místo byla vyslána hlídka MěPo a zároveň operátorkou kontaktováni zaměstnanci Českých drah pro nahlášení závady a vyřešení nastalé situace. Strážníci na místě usměrňovali provoz do příjezdu technika i do opravení zařízení. Vše proběhlo dobře a chod zařízení a k obnovení normálního provozu došlo do hodiny od oznámení.

Také jindřichohradecký bazén je kvůli době koronavirové již dva měsíce uzavřený.
Po dvou měsících zůstávají bazény stále vypuštěné, jejich otevření

Dne 11. 5. přijala operátorka žádost o pomoc od jedné řidičky. Té došel v Třeboni benzín a zůstala stát na krajnici na hlavní silnici. V autě necestovala sama a požádala o výpomoc. Operátorkou připomenuto, aby označila místo výstražným trojúhelníkem a na místo byla vyslána hlídka MěPo. Ta dovezla oznamovatelku k čerpací stanici, kde si do kanystru natankovala potřebné množství benzínu a dovezla ji zpět k vozidlu. Řidička poděkovala a mohla pokračovat v další cestě.

Zdeněk Klíma, Městská policie Třeboň