Hned dvakrát vyjížděla hlídka do supermarketu Lidl. Poprvé to bylo v půl dvanácté dopoledne, kdy chytrolín (58 let) z Dolního Skrýchova vyjmul z balení světelného kosmetického zrcátka tři alkalické baterie, které pronesl v kapse u bundy prostorem pokladny. Své počínání vysvětlil tím, že před časem v prodejně zakoupil zboží, u kterého baterie chyběly, a tak si chtěl ztrátu kompenzovat. Poučení ze strany kolegů, jak takovou situaci pro příště řešit, resp. o znění reklamačního řádu bylo krátké, a tak si pán místo baterií odnesl za přestupek proti majetku pokutu za čtyři stovky.

Druhý filuta (28 let) ze sídliště U Nádraží v osm večer malinko přitvrdil a v kapse ukryl powerbanku bez koruny za pět set. A tak přitvrdila i hlídka, která poté, co zboží putovalo zpět do regálu, vystavila pokutový blok na tisícikorunu.

Do třetice zaúřadovala straka v JH marktu. Tam se pokusila nakoupit nejen Gajdošovo červené víno, ale i uzeniny a sladkosti suma sumárum za 561 Kč. Díky vytrénovanému zraku zaměstnance ale zůstalo pouze u pokusu. A tak jako v drtivé většině případů putovalo vše zpět do regálů a dáma (46 let) z Radouňky s bločkem a s prázdnou taškou domů.

Petr Čermák, městská policie J. Hradec