Přinášíme zajímavý případ třeboňských strážníků, který sepsal Petr Zámek.

Opravdu hloupý nápad

Lidská fantazie a nápaditost je totiž podle jeho slov bezbřehá. Nejen v pozitivním smyslu slova, bohužel i v tom negativním. "Někteří lidé mají totiž zvláštní schopnost svými hloupými nápady vytvářet nebezpečné situace a strážník přivolaný na místo častokrát stojí před dvojím úkolem: Vyřešit nebezpečnou situaci a zároveň vysvětlit dané osobě, čeho se dopustila a proč je důležité do budoucna stejné jednání neopakovat," uvádí Petr Zámek.

Právě v takové situaci se ocitli strážníci Městské policie Třeboň ve středu 20. září v pravé poledne, když jejich operátor přijal ve stejném okamžiku dvě oznámení o mladíkovi, který leží u svodidel na silnici číslo 34, vedoucí z Třeboně do Jindřichova Hradce. "Mladý muž se nacházel na místě kousek za kruhovým objezdem u kaprů a podle polohy jeho těla to vypadalo, že usnul, ale nedalo se vyloučit ani zranění či zdravotní problémy," pokračuje Petr Zámek.

Uprchlá želva se vrátila domů.
Na lince 156: Želva vyrazila na výlet. Silák si donesl dopravní značku

Hlídka byla na místě za pár minut. Strážníci zjistili, že mladík naštěstí pouze spí, jinak byl v pořádku. A jaké bylo vysvětlení onoho nevšedního a možná i nejméně bezpečného místa k odpočinku? "Po probuzení hlídce sdělil, že zde stopoval a protože mu nikdo dlouho nezastavoval a on byl unavený, tak si na vyhřáté vozovce ustlal. Strážníci se mu snažili především vysvětlit, proč byl jeho nápad hloupý a nevhodný z pohledu bezpečnosti jeho osoby, ale i z pohledu ostatních účastníků silničního provozu. Doufejme, že to pochopil," doplnil Petr Zámek.