Předsváteční májový večer oslavovaly pijatikou v lesoparku v Jáchymově ulici dvě dámy, z nichž jedna, sedmnáctiletá klientka výchovného ústavu pro mládež, toho času na útěku, byla půl hodiny po půlnoci nalezena na sídlišti Vajgar s téměř dvěma promile. Tvrdila, že byla svou spoluhodovnicí a spolužačkou v jedné osobě okradena o batoh a mobilní telefon poté, co od ní dostala malou lekci z věrného kamarádství v podobě fyzického napadení.

A protože slečně nebylo nějak moc do řeči, byla celá věc předána pro podezření z trestného činu krádeže kolegům z obvodního oddělení státní policie.

Velikonoční kraslicovník v podobě několikametrové břízy na náměstí Míru si pravděpodobně popletli s prvomájovou májkou tři „dřevorubci“, kteří ozdobený strom v půl druhé ráno porazili a odvlekli před Hotel Vajgar. Ač byl vyhodnocen kamerový záznam, výtečníky se dopadnout nepodařilo, a tak byl stromek, byť o pár centimetrů kratší, zasazen zpátky na své místo.

Dvě dámy v noci zřejmě řešily střevní problémy, jiné pohnutky mě totiž nenapadají, a pro místo své úlevy nenašly lepší prostor než průchod u firmy Teplospol na sídlišti Vajgar. To ovšem netušily, že neunikly ostřížímu a neomylnému pohledu skleněné čočky instalovaných kamer – a také netušily, že jejich obličeje jsou pravděpodobně známy personálu firmy. A tak po vyhodnocení všech důkazů budou předvolány k podání vysvětlení. Co myslíte, budou se červenat?

Petr Čermák, městská policie