V pondělní odpoledne nebylo vůbec dobře anglickému bulteriérovi uzavřenému v malém fiátku na parkovišti Jitřenka. Tam byl při venkovní teplotě atakující třicítku nalezen vyslanou hlídkou kolegů. Pejsek, schovaný v jediném kousku stínu pod palubní deskou bez misky s vodou, toho měl na první pohled opravdu dost, a tak začal kolotoč záchranných činností. Majitele vozítka se zkontaktovat nepodařilo a tak přišla řada na šikovné ruce hlídky.

S potřebným náčiním se kolegové pokoušeli otevřít dveře, když se v průběhu této operace dostavila pětapadesátiletá majitelka, která více jak dvě hodiny uzavřený vůz otevřela. Napovídala toho opravdu hodně nepěkného, včetně věty, na kterou se jen tak nezapomíná: se psem by se prý nepodívala všude tam, kam chce. Myslím, že na orgán životního prostředí, kde se bude zpovídat z přestupku týrání zvířete, tohle určitě platit nebude.

Divotvorný hrnec v Komenského ulici opět vydal své poklady… Krátce po půl druhé ráno si vyřizovali účty tři mládenci, kteří se vypotáceli z Paradise Clubu. Osmadvacetiletý muž a o pět let mladší jeho sok neunesli jak tíhu alkoholu, tak ani fakt, že si vyměnili partnerky. Třetí, který v přísunu alkoholu vůbec nezůstal pozadu, nabyl patrně přesvědčení, že to za ně vyřeší. Nakonec uklidnění celé šarvátky zůstalo tak jako vždy na bedrech zasahující hlídky. Všichni tři pánové se tak budou brzy zpovídat z přestupku proti občanskému soužití.

Petr Čermák, městská policie