Čip pod kůží

Krátce před devátou hodinou ráno v úterý 28. října přijala operátorka městské policie oznámení od čtyřiatřicetileté ženy, která uvedla, že je se svým pejskem na procházce u Zlaté stoky v Třeboni a po chvilce se k nim přidal další čtyřnohý kamarád a pokračuje na společné pochůzce s nimi. "Žena uvedla, že se jedná o pejska velmi hravého, který má obojek, ale bez známky. Po příjezdu na místo se strážníkům podařilo pejska na pamlsek nalákat blíž a za pomoci digitální čtečky čipů zjistit, že majitel byl zodpovědný, pejska nejen načipoval, ale i zaregistroval na stránkách centrální evidence psů, což hledání majitele velmi usnadnilo," popsala Silvie Zemánková.

Čtyřnohý kamarád se tak brzy setkal se svým majitelem. Připomenula, že od 1. ledna letošního roku vstoupil v platnost zákon, který veterinářům nařizuje nově očkovaného psa zaregistrovat na těchto stránkách a tím usnadnit zjištění majitele v případě, že se pejsek zaběhne.

Pátrání po ženě s dobrým koncem

Ve středu 1. března krátce po půlnoci přijala hlídka městské policie žádost od kolegů z Policie ČR, aby prověřili oznámení o pohřešované šestačtyřicetileté ženě ze sousedního okresu. "Měla doma svému partnerovi vyhrožovat, že skočí pod jedoucí vlak. Partner ženy v obavě o její život vše raději nahlásil. Žena měla údajně odjet vozidlem do Třeboně, kde žije její starší dcera, se kterou se chtěla ještě rozloučit," začínal příběh, při kterém běhal mráz po zádech.

Ilustrační foto - zbraně.
Když padne nechtěný výstřel z pistole a jde o život. Známe to i na jihu Čech

Strážníci podle Silvie Zemánkové prověřili všechny železniční přejezdy v katastru obce, naštěstí ženu v jejich blízkosti nikde nezjistili. "Dle přesného popisu ženy a jejího oblečení strážníci pohřešovanou spatřili na lavičce nedaleko rybníka Svět. Po chvíli se jednomu ze strážníků podařilo navázat slovní kontakt se značně rozrušenou, evidentně podnapilou ženou a vlídným slovem a nabídnutou cigaretou ji trochu uklidnit. Mezitím druhý ze strážníků, telefonicky přivolal zdravotnickou záchrannou službu, která si po příjezdu převzala psychicky narušenou ženu do své péče a informovala příbuzné," doplnila Silvie Zemánková.

Senior v nesnázích

První březnový den v osm hodin ráno přijala operátorka městské policie telefonický hovor od plačící šestaosmdesátileté ženy z Třeboně, která uvedla, že její manžel upadl v koupelně, zaklínil se mezi umyvadlo a toaletu a sama mu nedokáže pomoci. Strážníci ihned vyrazili seniorovi na pomoc. Operátorka od nešťastné ženy dále zjistila, že manžel krvácí z ruky a uhodil se do hlavy, proto přivolala přes linku 155 na místo také záchrannou službu.

Výkupna kovů. Ilustrační fotografie.
Muž z Třeboňska odvážel barevné kovy. Firmě způsobil škodu čtyři miliony

"Hlídce strážníků se podařilo před příjezdem záchranářů čtyřiadevadesátiletého muže vyprostit z koupelny, posadit na židli a poskytnout první pomoc v podobě ošetření krvácející rány na ruce. I když si vitální stařík na nic nestěžoval, převezla ho posádka záchranářů k podrobnému vyšetření do nemocnice," naznačila Silvie Zemánková.