Seniorky v nesnázích

Poslední srpnový den dopoledne vyjeli strážníci ke zraněné devětasedmdesátileté ženě do ulice Komenského. „Zranila si nohu před vchodem do svého domu. Seniorce se zamotala lehce hlava a najednou seděla se zakrvácenou nohou na zemi a nemohla se sama zvednout. Naštěstí měla u sebe mobilní telefon a první číslo, které ji napadlo, byla tísňová linka městské policie 156. Strážníci vybavení taktickým zdravotnickým batohem seniorce nohu ošetřili a na místo přivolali dceru, která se dále o maminku postarala," popsala Silvie Zemánková.

Ten samý den vpodvečer přijala stálá služba městské policie telefonát od obsluhy jednoho třeboňského bistra, že k nim na zahrádku přišla starší paní jen v ponožkách a chová se lehce zmateně. Po příjezdu strážníků na místo se jim podařilo navázat hovor s uvedenou paní, která si po několika minutách vzpomněla na své jméno a bydliště. „Dále uvedla, že je s rodinou v Třeboni na dovolené a někde tady bydlí v penzionu, ale klíče nemá a příbuzní jsou na cyklovýletě. Šetřením strážníků se podařilo kontaktovat zetě dvaaosmdesátileté seniorky z Ústeckého kraje a předat ji v pořádku rodině," uvedla Silvie Zemánková

Vyděšené štěně nechala pobíhat u supermarketu

V pátek 1. září po obědě provedli strážníci šetření k oznámení o volně pobíhajícím štěněti u obchodního domu Penny Market v Třeboni. „Vyděšené štěně na místě pobíhalo dle oznamovatele víc než půl hodiny. Po načtení čipu za pomocí čtečky se operačnímu podařilo získat telefonní kontakt na majitelku fenky. Ta uvedla, že bydlí v Jindřichově Hradci a o štěně se nemůže starat," zmínila Silvie Zemánková. Tím příběh opuštěného štěněte ale neskončil.

Strážníkům čtyřiadvacetiletá majitelka předala kontakt na osobu, od které si štěně koupila. Operátorce se podařilo prodávajícího kontaktovat a seznámit ho s celou situací. Jak nová majitelka později, když se dostavila na služebnu městské policie, uvedla, údajně se již o roztomilou fenku nemůže starat a myslela, že se věc vypuštěním chlupáče u obchodu vyřeší. „Strážníci ji za takové jednání odměnili tučnou pokutou. Žena se s původním majitelem domluvila na vrácení psa. Proč si pořídila malé štěně a pak ho nechala u prodejny, nedokázala hlídce vysvětlit. Věříme, že se pejsek dostane do dobrých rukou a toto prvotní zklamání v něm nezanechá velké následky," dodala Silvie Zemánková.