Neznámému podvodníkovi na internetu naletěl poškozený ze Studené. Podle hradecké policejní mluvčí Hany Millerové inzeroval neznámý prodejce prodej černého mobilního telefonu iPhone 7, 64 GB. „Když mu poškozený počátkem května zaslal předem požadovanou částku 6 190 korun, odmlčel se a přestal s ním komunikovat,“ vysvětlila. Do nynějška poškozený nemá ani své peníze, ani předem zaplacený mobil. Policisté po pachateli přečinu podvodu usilovně pátrají.

V pátek 10. května nad ránem vnikl zloděj do dvora a domu v jedné z obcí na Dačicku. Z kuchyně tam sebral potraviny, které si v náručí donesl do neuzamčené Škody Felicie, která stála na dvoře. „Bez souhlasu majitelky se vozidla zmocnil, neboť klíčky byly v zapalování,“ uvedla Hana Millerová. Poté se muž vypravil směrem na Slavonice, ale u křižovatky vedoucí k Louckému mlýnu nezvládl řízení a s autem v hodnotě ve výši dvanáct tisíc korun havaroval.

Dačičtí policisté, kteří se dostavili na místo, podrobili řidiče dechové zkoušce přístrojem Dräger. „Obě dechové zkoušky u řidiče prokázaly požití alkoholu. V obou případech řidič nadýchal přes jedno promile alkoholu. Svým jednáním se muž tedy dopustil hned tří trestných činů, a to přečinu porušování domovní svobody, přečinu neoprávněné užívání cizí věci a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ objasnila policejní mluvčí a doplnila, že výtečníka čeká do dvou týdnů soud.

Na Jemčinu vyjížděli v sobotu odpoledne policisté z jindřichohradeckého oddělení. Přivolal je tam muž, zabývající se hledáním kovů. Za použití detektoru kovu nalezl v zemi zakopaných celkem osm dělostřeleckých min ráže 120 milimetrů a také další předmět připomínající munici. „Policisté na místo zavolali rovněž policejní pyrotechniky z expozitury České Budějovice. Ti munici na místě zajistili a odvezli k bezpečné likvidaci,“ vysvětlila Hana Millerová s tím, že při události nebyl nikdo zraněn, ani nevznikla žádná škoda na majetku.