Byl součástí dopravně bezpečnostní akce s názvem Kontrola barev z nebe.

Dopravně bezpečnostní akci s policejním vrtulníkem s názvem Kontrola barev z nebe považují policistí za velmi účinnou.

Prakticky žádný řidič jedoucí po hlavním tahu z Jindřichova Hradce na Třeboň, pokud udělal nějaký přestupek, nemohl policii uniknout. Ze vzduchu chování motoristů monitoroval jeden policista a na zemi bylo šest policejních hlídek a po celém úseku ještě projížděla dvě auta s radarem. Aby řidiči nebyli kontrolováni opakovaně, každá hlídka měla na starosti jinou barvu vozidel

„Policisté zkontrolovali celkem tři sta třicet aut a zjistili sedmasedmdesát přestupků. Dva řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu, byl zadržen jeden řidičský průkaz, mimo jiné sedm řidičů nemělo doklad o zákonném pojištění a v osmadvaceti případech byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidla. Sedm lidí telefonovalo za jízdy,“ uvedla jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Pokračovala, že akce byla vyhodnocena dopravní policií jako úspěšná. „I přes vysoké investice do nasazení vrtulníku se náklady společnosti vracejí v podobě prevence. „Navíc tyto kontroly mají ihned i zpětnou vazbu na řidiče. Cílem je snížit jak počet dopravních přestupků, tak především nehodovost,“ dodala mluvčí Hana Millerová.

Na sedmačtyřiceti pokutách na místě policisté vybrali 28 600 korun a osmadvacet pokut za celkem 15 800 korun zůstalo na místě hříšníky nezaplaceno.