"Od července roku 2008 do současnosti šestadvacetiletý muž páchal zejména majetkovou trestnou činnost v Dačicích a okolí. Zaměřoval se na krádeže pohonných hmot, kdy poškozoval nádrže motorových vozidel a odčerpával jejich obsah," uvedl policejní mluvčí Jaroslav Beran.

Pokračoval v tom smyslu, že muž vyhledával i jiné příležitosti jak si vylepšit svůj životní standard. Vloupal se i do objektů, kde zcizoval věci k případnému prodeji.

Nepohrdl i možností ukrást hotovost, což se mu podařilo v jednom z barů v Dačicích. Zde využil nepozornosti obsluhy a odcizil ze zásuvky stolu za barem kasírtašku s tržbou. Najednou si tak přišel na 40.000 korun.

"Dosud se dokumentace jeho trestné činnosti dotýká osmi poškozených a celková škoda dosahuje více než 85.000 korun. Tím jeho pestrá kriminální činnost nekončí. Ke svým výpravám používal různá motorová vozidla i bez registrační značky a příslušného řidičského oprávnění," doplňuje Beran.

Jeho osud zpečetili policisté z Dačic a kriminální služby z Jindřichova Hradce ve čtvrtek v ranních hodinách, kdy se ještě pokusil při silniční kontrole utéci, ale rychlým zásahem policistů byl vypátrán a zadržen. Nyní v policejní cele očekává rozhodnutí o navržené vazbě.