Policejní mluvčí Hana Bílková Millerová uvedla, že podezřelý muž měl ženě vyhrožovat, že pokud se jakýkoliv chlap přiblíží k "jeho" rodině, tak ho zlikviduje. 17. října pak měl dokonce fyzicky napadnout ženina současného přítele.

"Dále měl podezřelý muž opakovaně a dlouhodobě vyhledávat osobní blízkost bývalé přítelkyně mimo nezbytnou dobu, kterou musí poškozená strpět při předávání jejich dcery. Měl poškozenou sledovat na různých místech jejího pobytu v Hradci, a to i z vozidla či ji náhodně potkávat ve městě nebo na ní čekat před sportovištěm, ze kterého šla s dcerou," popsala dále mluvčí.

Policejní pátrání. Ilustrační fotografie.
Po muži pátrali na Novohradsku policisté, psi i vrtulník. Našli ho mrtvého

Muž měl poškozenou také trvale elektronicky kontaktovat, a to tak, že jí měl opakovaně i přes její zamítavý postoj psát i několik desítek zpráv přes WhatsApp a sms.

"Podezřelý muž tímto svým jednáním u poškozené vzbuzuje důvodnou obavu nejen o její život a zdraví, o život a zdraví její dcery, ale i jejího současného přítele. Nyní je podezřelý muž jindřichohradeckými policisty trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení," doplnila Hana Bílková Millerová.