Ta zmizela v noci na 20. prosince z podnikového večírku, který končil na bowlingu v centru města.

„Věřil jsem, že vše dobře dopadne, ale byl jsem připraven i na nejhorší konec,“ uvedl v pondělí odpoledne její manžel Karel Ille.

Jak sdělila krajská policejní mluvčí Jana Kameníková, policisté případ na základě výsledků pitvy řeší jako násilný trestný čin: „Příčinu její smrti kvůli probíhajícímu vyšetřování uvádět nebudeme.“

Hrůzný nález

Tělo našel v neděli rybář v takzvané Vodičkově tůni zaklíněné ve větvích.

„Tím, že byla nalezená, se vysvětlilo mnoho otazníků o tom, kde žena je, a vyšetřování se zúžilo,“ konstatoval vedoucí jindřichohradeckého územního odboru kriminální policie a vyšetřování Pavel Prýgl. Pořád se totiž kalkulovalo i s tím, že žena může být naživu.

Její zmizení bylo i častým tématem hovorů lidí zejména v Jindřichově Hradci, i když samozřejmě městem se šířilo i mnoho spekulací.

„Sleduji některé diskuse na internetu a lidé se stále ptali, zda je něco nového, zda se našla. Bohužel mnozí i mají strach, že se venku může pohybovat nějaký násilník,“ uvedla žena žijící u nádraží v Jindřichově Hradci.

Právě dopadení případného pachatele si nyní ze všeho nejvíc přeje i manžel mrtvé.

Po více než dvou měsících má tedy pátrání smutný konec. Hasiči několikrát prohledávali hladinu Malého Vajgaru, ale i koryto Nežárky v okolí města. Policisté opakovaně pročesávali břehy řeky, prohledávali objekty v centru města, pátrání se zúčastnili kynologové záchranáři a snažili se pomoci i další lidé.

Ve městě se objevily i fámy o únosech žen a podobně.

Do středečního vydání Jindřichohradeckého deníku připravujeme další podrobnosti o smutném případu, který již přes dva měsíce hýbe Jindřichovým Hradcem a přinesl tolik otazníků.