Podezřelý muž (ročník 1974) měl roku 2012 v Dačicích zneužít svého postavení obchodního zástupce společnosti. V rozporu se smlouvou o obchodním zastoupení využil stálého zákazníka společnosti jako prostředníka k uzavření smlouvy o půjčce na částku třicet tisíc korun. Finanční hotovost po podpisu smlouvy ale nevyplatil a nechal si ji pro svou potřebu.

"Poté v době od září 2013 do července 2016 v Dačicích a na dalších místech okresu Jindřichův Hradec jako obchodní zástupce společnosti si opět se zištným úmyslem měl přisvojit finanční hotovost, která mu byla svěřena od společnosti, kdy využil stálých zákazníků společnosti jako prostředníků k uzavření 68 smluv o půjčce. Peníze zákazníkům po uzavření smluv nevyplatil a ponechal si je pro svoji potřebu," uvedla jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Muž měl také uzavřít pět fiktivních smluv o půjčce, a to bez vědomí čtyřech svých minulých zákazníků, kdy využil jejich osobní údaje. Společnosti měl muž způsobit škodu ve výši nejméně 488 500 korun.

"Jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality na základě oznámení společnosti provedli precizní šetření ve věci zpronevěry. Po zadokumentování případu policejní komisařka vypracovala 2. října usnesení o zahájení trestního stíhání podezřelého muže, který bude v těchto dnech obviněn. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v rozsahu jeden až pět roků," doplnila mluvčí.