A ještě pestřejší je jeho trestní rejstřík.

Když byl loni v únoru nad ránem přistižen v Milevsku za volantem audi, ač nemá řidičské oprávnění a v krvi měl nejméně 1,46 promile, nacházel se zrovna ve zkušební době dvou podmíněných odsouzení v Příbrami, a to za řízení bez oprávnění a nedovolené užívání cizí věci a následně, v říjnu 2006, i za šíření poplašné zprávy . . .

Není divu, že se tedy tentokrát snažil vyhnout dalším nepříjemnostem a strážníkům, kterým se na místě přiznal, že pil, nabídl úplatek tisíc korun, když věc nebudou řešit.

Tím si ke stíhání za dva trestné činy – řízení motorového vozidla bez oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky – vykoledoval i obvinění ze skutku nejzávažnějšího, podplácení veřejného činitele, na které zákon pamatuje odnětím svobody na jeden rok až pět let.

Okresní soud v Písku mu s přihlédnutím k jeho věku a k tomu, že svým činem nezpůsobil žádný závažný následek, vyměřil trest na samé spodní hranici, tedy na jeden rok, ale vzhledem k neúčinnosti předchozích trestů výchovných už „natvrdo“, jakkoliv ještě do věznice s nejmírnějším režimem – s dohledem.

K odvolacímu jednání bez účasti obžalovaného, který si nevyzvedl obsílku, před〜ložil státní zástupce aktuální úřed〜ní záznam o zahájení úkonů dalšího trestního řízení s Tomášem P., a to v Teplicích, kde je podezřelý z nedovoleného užívání cizí věci – že si s jistým mladistvým zapůjčili a nevrátili Ford Focus.

Krajský soud rozsudek první instance doplnil o zákaz řízení motorových vozidel na tři roky. Což znamená, že až bude Tomáš P. příště zase přistižen za volantem, bude souzen i za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.