Stejný soud jej v říjnu loňského roku zprostil viny, krajský soud však případ vrátil zpět do Prachatic. Jaroslav Šiman byl obviněn ze smrti čtrnáctiletého Tomáše Korytara.

Vynikající sportovec při skoku dalekém nešťastně dopadl v roce 2006 na hranu doskočiště a způsobil si tak vážné zranění jater, kterému následně podlehl. Rozsudku soudce předcházely výpovědi svědků, kteří popisovali především tento osudný skok.

„Při skoku se mu zabořily nohy do písku. Jednu se mu podařilo vyndat a snažil se pokračovat v běhu dále. Neudržel však rovnováhu a následně přepadl na zadní betonovou hranu doskočiště. Stěžoval si, že ho bolí na trupu,“ uvedl svědek Zdeněk Vondruška.

„Skočil asi čtyři a půl metru. Zapíchl se nohama do písku, škobrtnul, popošel o kus dále a spadl na obrubník. Asi po pěti metrech za doskočištěm upadl na zem. Měl vyražený dech a na hrudi obrovskou modřinu,“ popisoval svědek Petr Mikeš.

Podle slov státního zástupce Josefa Fraška byl Jaroslav Šiman za stav areálu zodpovědný. „Množství písku bylo v doskočišti nejmenší v historii hřiště. Obžalovaný z nedbalosti zbytečně způsobil smrt mladému chlapci. Kdyby jednotlivé části sportoviště před závody prošel a zkontroloval, nikdy by se nic podobného nemohlo stát,“ zdůraznil. Obhájce obžalovaného Josef Dvořák trval na tom, že Jaroslav Šiman neporušil žádné předpisy.

Státní zástupce Jiří Fraško v říjnu po vynesení rozsudku informoval soud o tom, že „poražená“ strana podá odvolání. „Soud rozhodně pochybil. Je dokázáno, že ředitel byl nejméně ve dvou případech informován o nedostatku písku v doskočišti,“ doplnil. Stejně tak posléze uvedl i zástupce poškozeného David Pohořal. „Vyhodnocení důkazů je mylné. Jaroslav Šiman skutečně byl několikrát upozorněn na nevyhovující stav písku v doskočišti,“ zhodnotil. Po vynesení rozsudku byl vidět v očích Václava Korytara, otce tragicky zahynulého Tomáše, velký smutek. „Je mi z toho doslova nanic. Podle mého názoru je jenom otázka času, kdy se podobný případ bude opakovat. Rozhodně se odvoláme. Přišel jsem o svého milovaného syna a takhle to dopadlo,“ zhodnotil výrok soudu.