Vecpali se mezi dav srocený na náměstí, naštěstí jenom zkraje. Když začal moderátor z výsuvné plošiny vyhazovat padesátikorunové poukázky, dal se dav do pohybu. Vždy tím směrem, kam poukázky letěly.

„Nejdřív jsem se tomu smál, ale pak mi došlo, že začíná jít do tuhého. Snažili jsme proto prodrat pryč, ale přesto, že jsme byli na kraji toho davu, skoro se nedalo dostat ven. Ani jsem nechtěl domýšlet, jaké to muselo být uprostřed,“ vyprávěl Tomáš Kysela. To už se odtud snažili dostat i další lidé.

„Bylo vidět, že je některým špatně a jsou takoví jako malátní. Navíc tam někteří lidé byli s dětmi, vevnitř davu jsme zahlídli i kočárek,“ líčil Tomáš.

Někteří lidé si v honbě za poukázkami počínali jako šílení. „Jedna poukázka spadla i vedle mě. Že na ní stojím, jsem zjistil až poté, když se ke mně vrhli lidi a začali mi ji rvát zpod nohy. Přišlápl jsem ji víc, ale marně. Jednu poukázku získal kámoš, ale nemělo cenu kvůli ní stát v děsně dlouhé frontě na peníze,“ popisoval mladík.

Pak začaly přijíždět sanity. Moderátor vyzýval lidi, aby udělali cestu, že tam leží někdo v bezvědomí. „Viděli jsme, jak se odcházející lidé podpírali, měli pošlapané nohy a nárty. Bylo to šílený,“ řekl Tomáš Kysela.