Řidič ve Škodě Pickup jel podle policejní mluvčí Hany Millerové ulicí Hradecká v Dačicích ve směru od centra na Jindřichův Hradec. "Při projíždění levotočivé zatáčky u rybníku Vražda pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a auto dostalo na mokrém povrchu vozovky smyk. Otočilo se do protisměru, kde levým bokem narazilo do ocelového svodidla. Poté, aniž by řidič dodržel zákonná ustanovení, z místa dopravní nehody odjel, nehodu neoznámil a pokračoval v jízdě dál směrem do centra Dačic," popsala začátek anabáze Hana Millerová.

Na hranice se vrátily kontroly. Ilustrační foto.
Muž chtěl do Gmündu, a tak překonal řeku

Tím totiž špatný den řidiče nekončil. "Na křižovatce ulice Komenského a místní komunikace ulice Vlašská s autem čelně narazil do kamenné zdi u domu. Řidič byl následně po příjezdu hlídky vyzván k provedení dechové zkoušky. Při první dechové zkoušce řidič nadýchal přes 3 promile alkoholu. Při druhé dechové zkoušce pak nejméně 2,40 promile. Třetí zkouška prokázala přes 2,70 promile. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil, avšak lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Řidiči byla zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz," uvedla mluvčí.

Policie. Ilustrační foto.
Vyrazil na silnici podnapilý a naboural do stromu

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, se kterým byl z místa převezen vozidlem záchranky do hradecké nemocnice. Na vozidle Škoda Pickup vznikla škoda ve výši nejméně 5000 korun, stejně jako na ocelovém svodidle. Na kamenné zdi vznikla hmotná škoda nejméně 10 000 korun.

Jak se dále ukázalo, na vozidle byly použity pneumatiky s letním vzorkem s hloubkou dezénu v normě, ale s rozdílnými rozměry pneumatik na přední a zadní nápravě. Po provedené prohlídce policisté též řidiči zadrželi osvědčení o registraci vozidla.

Dopravní nehodu a přečin ohrožení pod vlivem návykové látky převzali jindřichohradečtí dopravní policisté. Ve čtvrtek převzal řidič sdělení podezření a nyní je dopravními policisty trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.