V úterý kolem desáté hodiny večer se mladý muž (ročník 1995) vypravil do neoploceného a volně přístupného areálu, který se v současné době využívá k chovu kachen. Zde se podle slov policejní mluvčí Hany Millerové měl zmocnit neuzamčeného traktoru značky Zetor 6911 v hodnotě nejméně 150 tisíc korun.

"S traktorem jel přes obec Dolní Žďár, dále do obce Políkno a směrem na Jindřichův Hradec. Ve vzdálenosti dvě stě metrů od odbočky do obce Buk mu kolem jedenácté hodiny večerní došla nafta. Traktor zde tedy nechal odstavený a odešel neznámo kam," popsala mluvčí.

Hradečtí policisté na základně osobní a místní znalosti podezřelého muže ustanovili. Zjistili také, že se muž dopustil stejného skutku už v loňském roce. "Lustrací muži zákona zjistili, že podezřelý muž řídil traktor i přesto, že mu tato činnost byla zakázána rozhodnutím okresního soudu. Nyní převzal sdělní podezření pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a pro přečin neoprávněné užívání cizí věci. Do dvou týdnů stane před soudem," vysvětlila Hana Millerová.