Ze spáchání trestného činu byla obviněna mladá žena z Jindřichohradecka, která fyzicky napadla policisty. Opilá žena se v budově jindřichohradecké policie chovala nevhodně a agresivně.

Mluvčí jindřichohradeckých policistů Věra Mžiková popsala: "Případ se odehrál v sobotu 8. října okolo půl osmé ráno, kdy žena přišla na policii oznámit ztrátu své peněženky. Při tomto začala být agresivní a začala policistům vyhrožovat. Pak je i fyzicky napadla, což si vyžádalo následné lékařské ošetření. Když se ji totiž snažili policisté uklidnit, jednoho z nich kopla a druhého poškrábala. Z poškozené se tak rázem stala obviněná."

Na chování ženy se zřejmě podepsal alkohol. Dechovou zkouškou u ní bylo naměřeno přes 1,5 promile alkoholu v dechu. Po napadení policistů skončila v policejní cele a po vystřízlivění byla obviněná ze spáchání trestného činu.

"Dvaadvacetiletá žena byla po provedení nezbytných úkonů policejním komisařem obviněna ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, za který jí může být soudem uložen trest odnětí svobody až na čtyři roky," doplnila Věra Mžiková.