První volala již o půl druhé ráno na tísňovou linku městské policie obsluha čerpací stanice Shell. "Oznámila, že tam mají opilce, který nechce opustit prodejnu. Hlídka

zjistila totožnost podnapilého muže a z prodejny ho vykázala," popsala za městskou policii Jana Jarošová s tím, že se hlídka s obsluhou benzinky domluvila, že se uzamkne a bude prodávat přes výdejové okénko a v případě dalšího problému bude opět kontaktovat městskou policii.

"Na tuto čerpací stanici se už opilý muž už nevrátil. O něco později se s ním však hlídka městské policie, tentokrát už z denní směny, opět setkala, a to když o její příjezd požádala pokladní Českých drah v Třeboni. Opilý muž nechce opustit čekánu, ve které je již dvě hodiny. Naopak, otevřel si další lahev vodky a popíjí. Přitom si občas zazpívá i zatancuje. Agresivní není, ale pracovnice ČD potřebuje uzamknout čekárnu, která je přístupná dle otevíracích hodin pokladny," vylíčila Jana Jarošová další telefonát.

Ilustrační foto.
Co řešili strážníci: Studenti poskytli první pomoc. Divoká cesta z diskotéky

I po něm následoval výjezd strážníků. Ti muži důrazně domluvili a ze stanice ho vykázali. "To vzal veselý pán na vědomí a poslušně se odebral pryč. K dalšímu zdroji tepla a občerstvení, jak se o tom opět strážníci přesvědčili o tři hodiny později," podotýká Jana Jarošová.

"Tentokrát se ohříval v prostorách další třeboňské čerpací stanice a ani zde se nelíbil vedoucímu provozovny, který na lince 156 požádal o příjezd strážníků. Starého známého hlídka městské policie z provozovny opět vykázala a jeho odchod do místa bydliště pro jistotu monitorovala," uzavřela.