Je to pouze jedenáct dnů, co pistolí vybavený pachatel donutil v Plané nad Lužnicí v době dopravní špičky zastavit auto převážející větší množství peněz. Neoficiálně se mluví, že si přišel na dva miliony korun. „Zatím v tomto případu nemáme nic nového,“ řekla včera jihočeská policejní mluvčí Jana Kameníková. Jejím kolegům v sobotu přibyla benzinka u Tesca, ze které si podle informací Deníku lupič odnesl 70 tisíc.

Ani v tomto případě se muž s pistolí neschovával do tmy. K čerpadlářkám přišel krátce po jedné odpoledne. Ty ho potom policistům popsaly jako muže menší silnější postavy ve věku kolem 45 - 50 let. Na hlavě měl čepici s kšiltem, na očích tmavé brýle a zbytek obličeje mu zakrývaly krátké vousy. „Mluvil špatně česky a oblečen byl do modrého trička s krátkým rukávem a pracovních kalhot s laclem,“ dodala mluvčí.

Vyzbrojen byl krátkou střelnou zbraní a obě ženy mu v obavě o svůj život a zdraví vydaly hotovost v řádech několika desetitisíců korun. Lupič si získaný obnos vložil do bílé igelitové tašky a z benzinky odešel pěšky blíže neur〜čeným směrem.

Případní svědci kriminalistům pomohou, pokud i zdánlivé maličkosti nahlásí na tísňové volání linky 158 nebo na číslo 974 238 101.