Od té doby pes, který v minulosti pokousal několik lidí, živoří v kotci. Byl zabaven po zatčení jeho majitele a čekalo se na rozhodnutí soudu, co dál. Verdikt podle provozovatele odchytové služby Ivana Horáčka, jenž psa do záchytného zařízení v Dunajovicích převážel, přišel 26. února.

„Pes propadl státu a nyní to řeší úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových," uvedl Ivan Horáček.

Poznamenal však, že snaha umístit psa do nějakého útulku, je dost složitá. „Pes je stále nekontaktní, nevyzpytatelný a nikoho k sobě nepustí. Při krmení a čištění kotce musí být člověk hodně obezřetný a nejlépe to dělat ve dvou," naznačuje Ivan Horáček. Pobyt zvířete v záchytných kotcích navíc představuje nemalé náklady.

„Do února platila policie 90 korun za den. Nyní náklady hradí úřad pro zastupování státu," poznamenává.

Mimo jiné také padl návrh na utracení psa, kterému podle jeho slov byli nakloněni i veterináři, ale nakonec neprošel. Podle jeho ošetřovatele Miloše Aubrechta z Dunajovic by to řešení asi bylo. O zabavenou brazilskou filu pomalu rok stará a pokroky jsou minimální.
„Už mu mohu vyčistit kotec, ale nepřipadá v úvahu, že bych se k němu přitom otočil zády. Vezme si ode mě pamlsek. Rád bych ho bral ven, ale jakmile mám v ruce vodítko, abych ho vyvedl, tak začne vrčet. A když se objeví cizí člověk, tak zaleze do kouta. Ten pes na sebe nenechá sáhnout, vrčí a útočí ze strachu. Mně je ho líto, ale taková převýchova je běh na dlouhou trať. Je mu osm let a tady jenom živoří," popisuje Miloš Aubrecht, který s Ivanem Horáčkem zachránil a pomohl zpět do „normálního" života řadě psů.

Zájemci se objevují, ale podle Miloše Aubrechta tento pes potřebuje hlavně klid a individuální péči: „Má v sobě za dobu svého života zakódováno s původním majitelem tolik neřestí, že to nejde."

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových podle ředitele českobudějovického územního pracoviště Milana Cícera v této záležitosti oslovil šest útulků. „Řízení o umístění psa pokračuje. Nyní je o něj prozatímně pečováno v záchytných kotcích v Dunajovicích," uvedl.

Vysvětlil, i jak vypadá následná adopce, respektive převod psa do vlastnictví zájemce: „Přichází v úvahu jak úplatný, tak i bezúplatný převod z vlastnictví státu. Po nabytí vlastnického práva se nabyvatel o zvíře stará již výhradně na vlastní náklady."