Lupič podle policejní zprávy přistoupil k poštovní přepážce č.2, na odkládací prostor u výdejního okénka položil pistoli, jejíž hlaveň mířila na přepážkovou pracovnici, kterou vyzval k vydání peněz slovy: " Přepadení, dej mi peníze ."

Když žena řekla, že žádné peníze nemá, tak neznámý pachatel výzvu zdůraznil slovy: "Neblbni, budu střílet."

Policisté a kriminalisté po přepadení propátrávali přilehlé okolí a možné únikové trasy pachatele. Také prověřují verzi, že lupič mohl mít v okolí zaparkované vozidlo.

„Přepadli poštu. Policisté tu vyšetřovali, stálo tady jedno auto, ale už odjeli,“ uvedl muž, který vycházel ze sousedící hospody.

Ten, kdo včera odpoledne potřeboval na poštu, došel ke dveřím, přečetl si ceduli, že ze závažných důvodů je zavřeno, a odešel.

„Nic nevím, jen jsem viděla, jak po sídlišti jezdí policejní auta. Ale štve mě, že budu muset na poštu znovu,“ povzdechla si žena u zavřených dveří.

Další žena jen utrousila, že asi lidi budou v zoufalství víc krást, protože je postihla krize.

Její slova jakoby potvrzuje i například loupežné přepadení benzinové pumpy v Jindřichově Hradci na výpadovce na Třeboň z minulého týdne, ale i útoky na pracovníky čerpacích stanic, barů a různých peněžních ústavů po celém Jihočeském kraji.