"Ve 2.45 hodin lupiči prolomili vstupní dveře, uvázali bankomat za lano, za autem ho vytáhli ven a ujížděli s ním. Protože byli pronásledováni policií, bankomat mezi Jilmem a Strmilovem uvolnili, nechali na místě a unikli," sdělil jindřichohradecký policejní mluvčí Jaroslav Beran. Odpoledne doplnil, že úbytek peněz v přístroji nebyl zaznamenán. Takže nakonec zloději odjeli s prázdnou.

Po pachatelích se pátrá.

"Bankomat byl umístěný za vchodovými dveřmi do obecního úřadu. Nechali jsme je opravit a teď jsou zničené," sdělil starosta obce Josef Rod.

Pachatelé měli pod pneumatiky svých pronásledovatelů házet kovové ježky.

Podle místních obyvatel drzost zlodějů v dnešní době nezná mezí. Krádež se totiž odehrála v centru obce, přímo před kamerovým systémem a navíc přes ulici sídlí policie.

"Tou dobou již chodí i lidé do práce. Jezdí auta," naznačuje otrlost zlodějů starosta.

Žena mířící časně ráno do zaměstnání šla kolem již otevřených dveří do úřadu a tak zavolala policii.

"My jsme přišly do práce až později, takže víme vše jen z doslechu," shodovaly se kolegyně z nedaleké firmy.

Lidi ze Studené na tom asi nejvíc štve, nejenom to, že si to někdo dovolí, ale hlavně, že teď budou muset jezdit do bankomatu jinam.

"V okolí jsou až v Telči, Počátkách, Jindřichově Hradci a nebo v Dačicích. Jak jsem jednal s bankou, tak nyní musí vše posoudit jejich bezpečnostní technici, zda sem bankomat vrátí," dodal starosta Studené.

POPIS:

Podle dosavadních policejních poznatků se jednalo o tři maskované muže v osobním automobilu Audi 6 allroad quattro tmavé barvy, kteří poté, co se zbavili bankomatu unikali dál směrem na Českou Olešnou. Policisté žádají případné svědky, aby se ozvali na linku 158.

Případem se zabývají jindřichohradečtí kriminalisté. Další podrobnosti zjišťujeme.