Podle policejní mluvčí Hany Millerové neznámá žena tmavší barvy pleti navštívila seniora se smyšlenou legendou, že mu nese přeplatek tři tisíce korun za vodu a požaduje provést kontrolu vodoměru. Takto se vetřela do domu. „Poté po muži požadovala šestnáct tisíc korun, aby mu mohla vrátit onen přeplatek tři tisíce. Poškozený neznámé ženě předal z peněženky částku patnáct tisíc. Po chvíli do kuchyně vstoupil neznámý muž rovněž tmavší barvy pleti a neznámá seniorovi sdělila, že je potřeba ještě tisíc korun. Tak poškozený z ložnice donesl bankovku s touto nominální hodnotou a předal ji neznámé ženě," popsala jednání podvodníků Hana Millerová.

Následně však senior zjistil, že mu z ložnice bylo odcizeno plastové pouzdro s dalšími nejméně čtyřmi tisíci korun. Takže sečteno a podtrženo, důvěřivý muž přišel o celkem dvacet tisíc.

S podobnými vykuky bojuje v Třeboni i městská policie, jeden případ řešila minulý týden. Minulý pátek dopoledne vyjela hlídka třeboňských strážníků na oznámení do Břilic, místní části města, kde přistihla dva podomní prodejce s energiemi. Ti nakonec z města odtáhli lehčí o pokutu za přestupek proti územní samosprávě, a to v maximální výši.

Podle zástupce vrchního strážníka je více případů právě prodejců, kteří nabízejí různé energie a přetahují klienty, než podvodníků, kteří se vetřou do domů s úmyslem okrást: „V prvním případě tak poruší tržní řád města a ve druhém se jedná již o trestný čin."

POLICIE APELUJE:

Nevpouštějte do svého domu či bytu cizí osoby, které vám chtějí vracet přeplatky za cokoliv či nabízejí zboží nebo služby!
Může se jednat 
o podvodníky, využijí důvěřivosti a nepozornosti seniora a okradou ho.
Podvodníci vymýšlejí stále nové triky a legendy, často hrají na city.