Koncem října ji pomocí jedné ze sociálních sítí kontaktoval podvodník, vydávající se za úspěšného zahraničního obchodníka. Po získání důvěry ženu dalšími přísliby šťastné budoucnosti přesvědčil, aby od něj na svou adresu převzala milion dvě stě tisíc amerických dolarů.

Ženu následně kontaktovala „přepravní finanční společnost“, která měla hotovost doručit. Podmínkou doručení platby však byly různé, postupně nabíhající poplatky. Žena si na jejich proplacení postupně vypůjčila jeden a půl milionu korun. Že slíbená hotovost v amerických dolarech nepřichází a s největší pravděpodobností nikdy nepřijde, je podle tiskového jihočeských policistů Miroslava Doubka takřka zbytečné dodávat.

„Opětovně na tuto trestnou činnost upozorňujeme. Podvodníci postupují velice sofistikovaně a důvěryhodně, svou oběť dokonale zpracují. Obětmi jsou nejen ženy středního věku, ale i zralí muži. Na takovouto komunikaci proto nepřistupujte a už vůbec neposílejte žádnou finanční hotovost,“ varoval policejní mluvčí a zároveň připomněl další podvodnou legendu, při níž se podvodníci vydávají za vojáky či zdravotní sestřičky na tajných vojenských misích.