Případ šetří kriminalisté jihočeského policejního ředitelství společně s píseckými kolegy, jak uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. "V noci z pátku na sobotu v místě svého bydliště v Písku slavil dvaapadesátiletý muž narozeniny společně se svojí přítelkyní. V jednom okamžiku došlo k hádce a muž ženu, pravděpodobně ze žárlivosti, polil hořlavou kapalinou a následně kapalinu na ženě zapálil," přiblížil podrobnosti. "Hořící a křičící ženu pak uhasil vodou a přivolal záchranáře."

Hasiči bojovali v noci s plameny, které zachvátily střechu bytového domu v Čéčově ulici.
Na Pražském předměstí v Budějovicích hořel v noci dům

Zraněná žena byla převezena na specializovanou kliniku v Praze s popáleninami druhého a třetího stupně v oblasti hlavy a hrudníku. "Útočníka policisté zadrželi a obvinili z pokusu vraždy, podali také podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby," doplnil mluvčí.

Ženu pravděpodobně čeká dlouhodobé léčení a muže soud, od kterého by mohl odejít s trestem deset až osmnáct let vězení. 

Co na to psycholog? 

Podle psychologů může za podobným zkratem stát i současná koronavirová doba. "Člověk je izolovaný a blokovaný v sociální oblasti. Pokud chodíte mezi lidi, povídáte si s nimi a smějete se, je to důležité uvolnění. S koronavirem ale zesílily některé prvky v chování člověka, například právě žárlivost, která v tomto případě zřejmě hrála roli," myslí si psycholog Rostislav Nesnídal s tím, že více ozřejmí až soudní znalci a další vyšetřování.