Kolem sedmé hodiny večer chtěli policisté na jindřichohradeckém sídlišti Vajgar zastavit a zkontrolovat řidiče auta značky Ford Tranzit.

"Řidič však místo toho, aby zastavil, začal policistům ujíždět. Na výzvy k zastavení pomocí výstražného a zvukového zařízení s nápisem STOP nereagoval. Naopak přidal na rychlosti a snažil se hlídce ztratit z dohledu," popsala mluvčí policistů Věra Mžiková.

Řidič nakonec opustil Jindřichův Hradec a ujížděl po silnici směrem na Deštnou, kde odbočil na Studnice. Při projíždění zatáčky ve Studnicích ale nezvládl řízení, dostal smyk, vyjel mimo silnici a narazil do rohu stodoly.

Ilustrační foto.
Řidič s kradeným autem ujížděl policistům. Při divoké honičce havaroval

"Policisté v řidiči ihned poznali místního celostátně hledaného muže, proto jej ihned omezili na osobní svobodě. Dále mu zajistili prvotní lékařské ošetření. U muže byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Následoval test na přítomnost omamných látek, který ukázal pozitivní výsledek na kokain a amfetamin. Dále policisté zjistili, že pětačtyřicetiletý muž řídil vozidlo i přesto, že měl vysloveno několik platných zákazů řízení všech motorových vozidel," uvedla Věra Mžiková.

Protože se muž při nehodě zranil, musel být letecky převezen k ošetření v českobudějovické nemocnici. "Odtud bude převezen do věznice, neboť na jeho osobu byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody," dodala mluvčí.

"Kolem nás letěla dodávka snad stopadesátkou, za ní dvě policejní auta, po chvíli další, dvoje hasiči a záchranka," popsala obyvatelka vesnice.