Jednalo se o jeden z obchodů nedaleko Biskupského gymnázia, vzdálený pár minut chůze od hlavního náměstí Přemysla Otakara II. Naštěstí studenti blízké školy nemuseli být evakuováni. Ulice však zůstala několik hodin uzavřená.

"Naštěstí se ukázalo, že to byl zapomenutý balíček. V takových případech ale musíme postupovat vždy tak, jako by se jednalo o nebezpečný předmět," uvedl Milan Bajcura.

Hlídka českobudějovických policistů z městského oddělení, která na místo dorazila, zjistila, že je zde látkový batoh s uloženou krabicí, jež byla převázána motouzem.

Policejní mluvčí doplnil, že pro jistotu na místo nálezu balíčku vyjela policejní pyrotechnická služba z Prahy se speciálním pyrotechnickým robotem, který obecně dokáže na dálku výbušninu zajistit a připravit k následné likvidaci. Na místě zasahoval i služební psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin.

Před 14. hodinou byla policejní opatření v Budějovicích ukončená. "V batohu byly nalezeny potraviny, a to sklenice medu, alkohol, sešit a další drobnosti," doplnil Milan Bajcura.