„Mně manžela a dětem tátu už to nikdy nevrátí, ale alespoň se mi přestanou v hlavě honit myšlenky na to, co se mu stalo, zda dlouho netrpěl, zda ho někdo nemučil. Teď už vím, že se netrápil,“ uvedla včera manželka zavražděného muže Zdeňka Matoušková z Benešovska v reakci na zprávu o dopadení vraha.

Jihočeští kriminalisté podle včerejší informace krajské policejní mluvčí Jany Kameníkové dopadli pachatele, který měl letos 1. dubna zavraždit na lesní cestě mezi obcemi Mazelov a Záblatí šestatřicetiletého obchodního zástupce Josefa Matouška z Benešovska.

Co se stalo v autě?

Obviněný z vraždy je osmačtyřicetiletý muž z Táborska. Pachatel byl umístěn do policejní cely a zároveň byl státnímu zástupci podán podnět k návrhu na vzetí do vazby.

„Kriminalisté u obviněného zajistili nelegálně drženou zbraň i další předměty, které mají úzkou souvislost se spáchaným trestným činem. Motivem měla být tíživá finanční situace pachatele,“ uvedla Jana Kameníková. Josef Matoušek, který se zabýval prodejem motorových olejů, se v inkriminovaný den pohyboval na Českobudějovicku a Českokrumlovsku, kde měl obchodní jednání.

Zavražděný Josef Matoušek.

Naposledy byl spatřen ve 13.30 hodin v Třeboni, kde absolvoval pracovní schůzku.

„Osudnou se mu zřejmě stala zastávka na odpočívadle u silnice mezi obcemi Lomnice nad Lužnicí a Veselí nad Lužnicí. Tady si asi do služebního vozidla Škoda Octavia k poškozenému přisedl vrah. Co se pak ve vozidle odehrálo, je předmětem dalšího šetření kriminalistů,“ popisuje poslední chvíle oběti Kameníková.

Vše skončilo zastřelením šestatřicetiletého muže na lesní cestě mezi obcemi Záblatí a Mazelov, kde jeho tělo téhož dne nalezl náhodný řidič, baštýř z nedaleké bašty.

Peníze po mrtvém

Vrah měl krátce po činu vybrat na platební kartu poškozeného muže peníze.

O druhý výběr se měl pokusit o pár hodin později u jiného bankomatu. Jeho portrét v souvislosti s vraždou policie zveřejnila. „V objasnění násilného trestného činu kriminalistům pomohli všímaví občané, za což jim patří upřímný dík,“ dodala jihočeská mluvčí.

Vrah svým činem vzal manžela i tátu dvěma dětem.
„Neustále pláčou, protože nedostaly šanci se s ním rozloučit. Nešlo je vůbec na nic připravit. Manžel odjel jako vždycky do práce. Nechápu, proč mu to ten člověk udělal. Když měl finanční potíže, proč si nevzal všechny věci. Proč ho musel hned zabít. Proč někdo zastřelil obyčejného kluka, hodného tátu?“ nechává nezodpovězené otázky vdova, pro kterou letošní apríl nebyl ve znamení šprýmů, ale stal se černou můrou.

Muž, který krátce po činu
vybíral peníze z bankomatu.

Informace o vývoji případu najdete v souvisejícíh článcích.