Nikdo však nezná bližší podrobnosti a oficiálně je nechce říct ani policie. Na dotaz Deníku policejní mluvčí Hana Millerová nechtěla potvrdit, zde se v Dačicích stal násilný čin.

„Prošetřování události je na samém počátku, takže zatím nebudeme k případu podávat žádné informace. Nebudeme se ani vyjadřovat ke kvalifikaci daného skutku," uvedla v pondělí policejní mluvčí s tím, že další podrobnosti nesdělí i s ohledem na věk poškozené.

Vrchní strážník dačické městské policie Stanislav Zelenka Deníku potvrdil, že strážníci na nějakém případu v sobotu spolupracovali s policií: „Něco se stalo, ale bližší informace nemám, vyšetřovala to policie."

Marta Sekaninová, která má na Červeném vrchu provozovnu, byla s přáteli v sobotu večer posedět v restauraci, když přišel jeden mladík a říkal, že se něco stalo. „Bylo to kolem sedmé večer. Podle něho bylo místo zapáskované, tak jsem se šla ještě večer podívat, jestli mi někdo třeba nerozbil okna. V jedenáct v noci už tam nic nebylo," popsala s tím, že před služebnou policie stálo výjezdové auto.