„Nyní jim bylo sdělení obvinění pro spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ potvrdila Deníku předposlední den roku mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Případ se stal v noci ze 13. na 14. srpna, kdy se parta mladých vracela domů z koncertu v Českých Budějovicích. „Všichni byli lízlí, syn byl navíc unavený po práci, takže cestou zpět z koncertu usnul. Jedna dívka v kupé stále stříkala sprejem a postříkala synovi i kalhoty, aby to po probuzení vypadalo, že se pomočil. Jeden ze synových kamarádů pak zapalovačem zapálil ten sprej a dělal autogen. Přitom zapálil na klukovi oblečení. Měli štěstí, že nechytilo celé kupé, protože dotyčná prý postříkala i záclony,“ popsal tehdy Deníku otec popáleného mladíka. Doplnil, že další dva cestující jeho syna uhasili. I když byl vážně zraněný, nepřivolali mladíkovi kamarádi záchranku, aby neměli průšvih, ale zraněného odvezli do nemocnice ve Strakonicích vozem taxi. I policie se o všem dozvěděla až s odstupem.

Nový betlém v Tedražicích. Vyřezal ho řezbář Sergej Blaginin (v čepici).
FOTOGALERIE: Při tvorbě betlému se řezbář inspiroval lidmi z okolí

Mladík již musel absolvovat transplantaci kůže na obou stehnech a léčba zdaleka není u konce. „Užil si hodně bolesti a stále ještě není v pořádku, potrvá to dlouho, minimálně rok,“ uvedl nyní jeho otec.

„Ve věci jsme nechali zpracovat znalecký posudek, podle něhož utrpěl poškozený těžké zranění,“ řekla Deníku Nováková. Posudek byl spolu s výslechy a dalšími důkazy důvodem, proč nyní padlo obvinění. Pachatelům hrozí až dva roky vězení. „Tento případ by měl být varováním, jaké fatální následky může podobná zábava mít,“ uzavřela policejní mluvčí.