Chlapec odešel z místa svého bydliště na Písecku po rozepři v rodině směrem na obec Hrejkovice (ty leží mezi Milevskem a Orlickou přehradou), kdy jeho pohřešování ohlásila matka po 19. hodině. "Od té doby po chlapci pátrá více jak pět desítek policistů, hasičů a místních dobrovolníků. Vzhledem ke klimatickým podmínkách jsme bohužel zatím nemohli použit vrtulník s termovizí," dodal večer jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Mluvčí v ranních hodinách informoval, že chlapec byl v úterý ráno v pořádku nalezen. Našel se u příbuzné, která se ráno ozvala s tím, že chlapec ještě spí. Desítky lidí tak v noci do terénu na pátrací akci vyrazily zbytečně. "I to ale k naší práci patří," upozornil policejní mluvčí.

Našli ho na Mezinárodní den pohřešovaných dětí

Chlapec, který bez vysvětlení odjel za příbuznou, se našel zrovna v Pomněnkový den, tedy v den, kdy po celé republice probíhá sbírková akce, kterou každoročně pořádá Sdružení Linka bezpečí u příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí 25. května. Jeho symbolem se stala pomněnka (angl. forget-me-not) a odkazuje se při něm na 25. května 1979, kdy cestou do školy v New Yorku nadobro zmizel šestiletý Etan Patz.