Policisté dořešili případ z konce září. Tehdy na veřejném místě před jedním z městských domů napadl agresor poškozeného muže, a to tak, že jej nejméně desetkrát udeřil pěstí do temene hlavy. Tím mu způsobil mimo jiné dvě tržné rány a otřes mozku. V důsledku toho byl napadený muž ošetřen v nemocnici a hospitalizován do druhého dne, poté putoval do domácího léčení. V tomto týdnu si násilník převzal sdělení podezření z ublížení na zdraví a výtržnictví a je nyní policisty trestně stíhán.

Společnost Lidl otevře v Trutnově prodejnu nové generace v pondělí 16. prosince.
Dárek pro dítě nechtěla platit

Desítky tisíc korun dluží podezřelý muž, který od února loňského roku nepřispívá na výživu svého nezletilého syna. Rozsudek okresního soudu mu přitom určil platit 1800 korun měsíčně k rukám matky. „Za stíhané období muž ve třech platbách uhradil celkem pět tisíc korun. Na výživném dluží ještě 34,6 tisíce,“ upřesnila mluvčí policie Hana Millerová. Policisté tak muže nyní stíhají kvůli přečinu zanedbání povinné výživy.

Ilustrační foto.
Nastartoval pilu a vyhrožoval smrtí

Bez jakéhokoliv závažného důvodu nenastoupil do vězení na 14 měsíců muž, kterého soud odsoudil pro krádež, a to i přesto, že si výzvu k nástupu trestu převzal do vlastních rukou proti podpisu. Hlídka jindřichohradeckých policistů jej o týden později vypátrala nedaleko vlakového nádraží v Jindřichově Hradci, odkud ho muži zákona dopravili do českobudějovické věznice. „Policejní komisařka vyhotovila usnesení o zahájení trestního stíhání muže pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala mluvčí policie Hana Millerová s tím, že muž si tak za zamřížovaným oknem patrně pobude o nějaký čas déle.

Ilustrační foto.
Seniorka dala muži deset tisíc. Tvrdil, že přivezl kotel

Policisté ze Suchdola nad Lužnicí pátrají po zatím neznámém zloději, který mezi polovinou listopadu a prvním prosincovým týdnem navštívil toho času rekonstruovaný dům v Halámkách. Tam v místnosti budoucího wellness sebral odstavené jízdní sjezdové kolo značky Giant v hodnotě třicet tisíc korun.