Mluvčí jindřichohradecké policie Hana Millerová uvedla: "Na místo ihned vyjely jednotky IZS. Uvedené složky provedly evakuaci všech přítomných 75 osob v objektu a zajistili prostor proti vstupu jiných občanů. Došlo k uzavření budovy soudu a přilehlého okolí. Do akce bylo nasazeno dvanáct policistů, a to z obvodního oddělení a dopravní policie se služebními vozidly, tři psovodi se třemi služebními psy - specialisty na vyhledávání výbušnin, dva strážníci městské policie a pět členů hasičské záchranné služby s výjezdovým vozidlem."

Následným prověřením a kontrolou celého objektu a přilehlého okolí se zjistilo, že se informace o uložení nástražného výbušného systému v budově soudu nezakládá na pravdě. Nedošlo k žádné újmě na zdraví ani ke škodě na majetku.

Uzavřené okolí Okresního soudu v Jindřichově Hradci kvůli ohlášení bomby.
Ohlášení bomby evakuovalo padesát lidí z jindřichohradeckého okresního soudu

Nyní už dopadený telefonující muž měl s policisty i další potíže. "Ve dnech 8. a 16. září v dopoledních hodinách řídil osobní auto v Třeboni po silnici u nákupního domu Kaufland. U přechodu pro chodce byl zastaven hlídkou třeboňských policistů. Muži zákona následnou lustrací zjistili, že podezřelý muž vozidlo řídí i přesto, že nevlastní řidičský průkaz. Má příkazem magistrátu města České Budějovice vysloven trest zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny do února 2021," sdělila Hana Millerová.

Podezřelý muž byl jindřichohradeckými kriminalisty právě dne 16. září zadržen a umístěn do policejní cely.

"Výše uvedené tři skutky byly sloučeny. Téhož dne vydal policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování usnesení o zahájení trestního podezřelého muže pro trestné činy šíření poplašné zprávy a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, které si podezřelý muž převzal. Na již obviněného muže policejní komisař vypracoval podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Vazba soudem akceptována nebyla. Trestní stíhání probíhá na svobodě. V případě soudem uznané viny obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," doplnila mluvčí policie.