Podvodník vybírá peníze z bankomatů na falešnou platební kartu. Působí na Strakonicku

„Složitý případ používání falešných kreditních karet rozplétáme již od letošního dubna,“ pokračuje Jiří Matzner.

„Podobou známý, ale zatím bezejmenný pachatel si vyrobil nebo nelegálním způsobem opatřil padělané platební karty typu EURO, vydavatele POSTE Italiane S.P.A., Roma. Jednu z karet se jako pravou pokusil použít pří výběru finanční hotovosti letos 27. února u bankomatu v Kauflandu ve Strakonicích.“

„Dalším šetřením kriminalisté zjistili , že tento pachatel se pokusil o výběry peněz z bankomatů již loni,“ pokračuje Matzner. S padělanými kartami se 7. a 24. dubna vydal do bankomatu v obchodním středisku Labuť v Blatné.

„Kriminalisté předpokládají, že pachatele někdo pozná. Proto žádáme veřejnost, aby nám pomohla muže dopadnout. Hrozí mu trestní stíhání pro padělání a pozměňování peněz.“

Veškeré informace mohou případní svědkové volat na tísňovou policejní linku 158 nebo přímo jihočeským kriminalistům na telefonní linku 974 224 480.

Aspoň jeden

Jeden úspěšný zátah na padělatele za sebou ale jihočeští kriminalisté již mají.
„Pro trestný čin padělání a pozměňování peněz stíhají kriminalisté Správy Jihočeského kraje dvaadvacetiletého muže z Českých Budějovic, který v září 2007 vyrobil pomocí multifunkčního zařízení tři tisícikorunové bankovky shodného sériového čísla E29322807,“ uvádí Matzner.
„Bankovky pak udal jako pravé v herně v Jindřichově Hradci. Sen o zbohatnutí mu ale kriminalisté zhatili,“ dodal mluvčí Jiří Matzner.