Podle policejní mluvčí Hany Bílkové Millerové se akce konala od 20. do 31. srpna. Policisté ve 33 případech zjistili porušení zákona ze strany cyklisty. "Zejména se jednalo o jízdu po chodníku, nerespektování dopravního značení, jako je zákaz vjezdu. Vše bylo řešeno na místě v příkazním řízení," uvedla mluvčí.

O prázdninách na Jindřichohradecku při dopravní nehodě sice žádný cyklista nezemřel, ale přesto policisté za červenec a srpen evidovali 29 nehod, přičemž ze zavinění bylo podezřelých 21 cyklistů. Lehké zranění utrpělo 26 osob. Oproti loňsku je to pokles, neboť v roce 2020 policisté řešili 35 nehod cyklistů, jednu se smrtelnými následky a jednu s těžkým zraněním. Lehkou újmu na zdraví utrpělo 27 jezdců na kole.

Cyklisté. Ilustrační foto.
Po srážce dvou cyklistů u Třeboně zemřel senior

Bohužel, hned 1. září se příznivá letošní statistika prázdninových nehod cyklistů změnila. Cyklista (ročník 1943) jel na elektrokole po cyklotrase ve směru od místní části Třeboně - Leštiny na Majdalenu. Ze zatím nezjištěných příčin přejel na levou stranu, kde se střetl s protijedoucím cyklistou. Senior na elektrokole při transportu do nemocnice zemřel.