Jak informovala policejní mluvčí Věra Mžiková, muži zákona ve středu 12. dubna o půl osmé ráno pří výkonu své hlídkové služby již ze značné dálky uslyšeli, že se k nim blíží vozidlo, které bylo nadměrně hlučné. A nestačili se divit.

Právě hluk byl důvodem k zastavení auta a jeho kontrole. "Jednalo se o vozidlo Škoda Octavia tmavě zelené barvy řízené dvaadvacetiletým mladíkem. Policisté při kontrole zjistili, že vůz nemá na silnici co dělat vzhledem k tomu, že měl hned několik viditelných závad. Jednalo se mimo jiné o neschváleným způsobem upravený výfukový systém a neschválenou úpravu světlometů, sjeté pneumatiky a nedostatečně upevněný akumulátor. Dále zjistili, že má auto ostré hrany, hlubokou korozi a unikají z něj provozní kapaliny," popsala Věra Mžiková.

Co všechno bylo na autě špatně

Policisté vyzvali řidiče vozidla, aby se svým vozidlem přejel do nejbližší stanice technické kontroly. "Při této technické kontrole bylo na vozidle zjištěno šest lehkých závad, mezi kterými byl chybějící stěrač zadního okna a povrchová koroze kabiny a karosérie vozu. Dále bylo zjištěno dvacet vážných závad, například upravený volant, upravené čelní sklo, neschválené světelné zařízení, neschválený typ kol na vozidle, zjevný zásah do výfukového systému, nepovolená úprava motoru. Při technické kontrole bylo dále zjištěno pět nebezpečných závad, mezi kterými byl nedosahující požadovaný brzdný účinek kol, neodpovídající uchycení akumulátoru a nadměrný únik provozních kapalin," vypočítává závady policejní mluvčí.

Na základě této kontroly řidič na místě přišel o osvědčení o registraci vozidla a byla mu zakázaná jakákoliv další jízda s tímto nevyhovujícím vozidlem. "S řidičem bylo na místě sepsáno oznámení o přestupku, které bude postoupeno k projednání správnímu orgánu," doplnila další postup Věra Mžiková s tím, že mladému šoférovi hrozí za jízdu s takto nebezpečným autem pokuta do 15 tisíc korun a zákaz řízení všech motorových vozidel od 6 do 12 měsíců.