K pachateli vyšetřovatele dovedly výslechy svědků, vyhodnocování stop zanechaných na místě činu a také portrét pachatele.

„Právě dle zdařilého identikitu dokázali vytipovat mladého muže (20 let), který pochází z Moravy, ale v Dačicích se již nějakou dobu zdržuje. Kriminalisté o jeho přítomnosti ve městě věděli. Při následném výslechu se muž pod tíhou důkazů doznal. Ne jen, že vyhotovený identikit odpovídal jeho vzhledu, ale na místě činu po sobě zanechal stopu, která ho ze spáchaného skutku usvědčila,“ uvedla krajská policejní mluvčí Štěpánka Valentová.

Mladík je od středy stíhán na svobodě z přečinu loupežného přepadení.

A co se vlastně 16. července v Dačicích stalo? Okolo osmé hodiny večer se starší žena z Jindřichova Hradce procházela po pěšině vedoucí mezi bývalým lihovarem a řekou Dyjí. Zde ji přepadl mladý muž. Chytil ji zezadu za kabelku a pokusil se ji vytrhnout. Chvíli se o ni přetahovali. Mladík chtěl po ženě peníze, a ta mu řekla, že žádné nemá, ale že bydlí v blízkosti autobusového nádraží a peníze mu donese k prodejně Lidl. Po těchto slovech lupič kabelku pustil a dal se na ústup.

Žena měla štěstí, že celý incident se obešel bez zranění a policistům vydatně pomohla poměrně přesným popisem pachatele.