Jak popisuje za městskou policii Robert Petrů, na incident strážníky upozornil telefonicky zaměstnanec Správy železnic. „Dle oznamovatele všichni zúčastnění dojíždějí do Třeboně vlakem a je téměř jisté, že čekají na stejný vlakový spoj. Hrozí, že konflikt by mohl pokračovat i ve vlaku a ohrozit i další cestující. Ke zranění osob zatím nedošlo," shrnul hlášení na linku 156.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Mladý muž si ustlal u svodidel na kruháči u kaprů

Hlídka proto vyrazila na nádraží, kam souběžně s ní dorazil i vlak a všichni účastníci konfliktu do něj nastoupili. Ovšem neodjeli. „Osoby označené oznamovatelem byly vyzvány k vystoupení z vlaku a podání vysvětlení. Při kontrole totožnosti bylo zjištěno, že tři ze čtyř účastníků jsou mladší 18 let, čtvrtému je skoro padesát. Mladíci shodně uváděli, že jim starší muž nadával a vyhrožoval ublížením na zdraví. Dále měl naznačit útok pěstí vůči jednomu z mladíků. Podobný incident se prý několikrát odehrál i v minulosti. Muž na svoji obhajobu uváděl, že ho mladíci slovně napadali a jeden z kluků na něho vytáhl obušek. Mladík potvrdil, že obušek měl u sebe, ale již ho nemá, protože zůstal ve vlaku, který již odjel. Mladíci dále zmínili, že muž měl v ruce zavírací nůž a pohrával si jím," popisuje Robert Petrů vyhrocené okamžiky.

Strážníci je rozhodně nenechali plavat, pro podezření na spáchání trestného činu na místo přivolali policii České republiky, která si věc převzala, a informovali také s ohledem na věk aktérů potyčky sociálku.

Past v samoobsluze

Z kategorie úsměvnějších příběhů je případ ze sobotního odpoledne. V samoobsluze, která v tu dobu fungovala pouze v automatickém režimu bez personálu, uvízl zákazník, který neměl k nákupu odpovídající moderní technologie, ale bez nich nemohl ven ani s prázdnou taškou.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Uvězněný na WC, neposedný kolostav, černá skládka a soused autista

Nešťastníka uvězněného mezi dveřmi, který nemůže ani do obchodu ani ven, si všiml čtrnáctiletý chlapec a zavolal na pomoc strážníky. „Shodou okolností měl jeden z toho dne sloužících strážníků v mobilním telefonu nainstalovánu aplikaci ke vstupu do prodejny a uvězněného muže z obchodu propustil. Bylo zjištěno, že 58 letý muž z Vysočiny nemaje nainstalovanou výše uvedenou aplikaci, díky odchodu jiného zákazníka prošel vnější dveřní soustavou a po automatickém uzavření dveří zůstal uvězněn mezi vnější a vnitřní dveřní soustavou obchodu. Po kontrole, že nevznikla žádná škoda, byl dveřmi lapený muž vrácen na svobodu," líčí „záchrannou misi" Robert Petrů.

K tomu, aby mohl člověk v takzvaných automatických prodejnách nakupovat o víkendech, pozdě odpoledne, večer či v noci, kdy v obchodě není žádná obsluha, musí splnit některé podmínky a především mít aplikaci, která mu umožní vstup a po zaplacení vybraného zboží i odchod.