O nových podvodných praktikách, které se v posledních dnech vyskytly na území města, informovala místostarostka Petra Blížilová.

„Domácnosti obchází a obvolávají falešní prodejci elektrické energie a plynu. Energie lidem nabízejí levně a tvrdí, že jednají v zastoupení městského úřadu. Důrazně upozorňujeme, že nic takového není pravda, nikoho takového jsme nikdy nenajali. Lidé by v takových případech měli okamžitě volat městskou policii,“ upozornila s tím, že radnice již varovala i domy s pečovatelskou službou a podobné instituce. 

Podotkla, že podobný prodej na území Hradce navíc zakazuje městem vydaný tržní řád.

Policie v případech, kdy u dveří zazvoní podomní prodejce, radí, aby si je lidé nepouštěli do bytů. Ověřili si vše u firmy, jejímž jménem prodejci vystupují. Pracovníci například energetické, plynárenské či vodohospodářské firmy se prokazují průkazem. Tyto dodavatelské firmy navíc nenosí nedoplatky a nevybírají zálohy - to vše se děje přes účet. Legendy podvodníků mohou být různé, senior se jich může zbavit i tak, že si vyžádá nějaký kontakt a sdělí, že si nejdříve nechá poradit od syna nebo vnuka a podobně.