Jak list uvedl, osmatřicetiletý muž kolem 15.15 hodin najel v Pasově s červenou Škodou Fabia registrovanou v ČR na 57letého cyklistu, který spadl do příkopu. Řidič z místa odjel. Cyklista byl s bolestmi zad převezen do nemocnice.

Rozkvetlé sakury na českobudějovické Lannově třídě
Silvestr přinese nezvyklé teplo, na Nový rok může být až patnáct stupňů

Prchající řidič krátce poté nepřiměřenou rychlostí vjel na kruhový objezd, kde se střetl s BMW X3 21letého mladíka. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale na BMW vznikla škoda za zhruba 5500 euro. Fabie opět z místa ujela.

Jak na dotaz PNP uvedl mluvčí policie v Pasově, do pronásledování piráta silnic se zapojilo celkem šest hlídkových vozidel. Prchající vůz policisté spatřili na křižovatce Messestrasse a Pioneerstrasse. Když se ho pokusili zastavit pomocí vozu s modrými majáky, řidič nezastavil a prchal nepřiměřenou rychlostí přes Pioneerstraße, B12, Regensburger Straße, Heininger Straße a znovu přes Regensburger Straße a vesničky Seestetten, Sandbach, Hattenham, Kalkberg, Kothwies až do Vilshofenu.

Tam ale skončil uprchlík ve slepé uličce. Chtěl otočit auto na louce a na chvíli zastavil. Tohoto okamžiku chtěli využít dva policisté. Otevřeli dveře u řidiče a pokusili se muže vytáhnout z auta. Ten ale sešlápl silně plyn a policisté spadli na zem. Utrpěli středně těžká zranění.

Hausbót, který úvízl na mělčině na Radavě.
Hasiči z Orlíku tahali dva potopené hausbóty, které uvízly na mělčině

Jenže to byla motoristova labutí píseň. Zanedlouho havaroval a policisté ho již dostali z vozu a spoutali. Zjistili, že nejde o Čecha, jak by naznačovala registrační značka, ale za volantem seděl 38letý státní příslušník Ukrajiny. Podle policie byl zjevně opilý. Jako důkaz byla zajištěna Škoda Fabia. Osmatřicetiletému muži byl odebrán vzorek krve. Nyní čelí trestnímu stíhání mimo jiné pro ublížení na zdraví, nebezpečné ublížení na zdraví a ohrožování silničního provozu.