Řidič šedého vozidla VW Passat podle policejního mluvčího Jiřího Matznera pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti narazil do vzrostlého stromu u rybníka ve Staňkově. "Bohužel, on, ani jeho dva spolujezdci nehodu nepřežili," uvedl mluvčí.

Na místo byl povolán i vrtulník záchranné služby, posádce vozidla však již nebylo pomoci. "První, kdo na místě pomáhal, byli svědci nehody. Ty na místo tragédie přivedla obrovská rána. Podle pokynů dispečinku zdravotnické záchranné služby se pokoušeli resuscitovat posádku auta, ale neúspěšně," doplnil Jiří Matzner s tím, že přesný průběh nehody i to, zda zde navíc sehrál tragickou roli alkohol či nepozornost, budou zjišťovat kriminalisté z Jindřichova Hradce. "Ještě v nočních hodinách nebyla potvrzena totožnost celé posádky vozidla," dodal.

Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. K události byl vyslán i krizový intervent a psycholog záchranné služby.

Nehoda byla na operační středisko Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje podle mluvčí Zuzany Fajtlové nahlášena krátce před půl osmou večer. "Podle prvních informací se jednalo o čelní náraz osobního vozidla, s několika zaklíněnými osobami," sdělila. Na místo okamžitě vyjely dvě výjezdové skupiny z Třeboně, jedna ze Suchdola nad Lužnicí a vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby.

Tragické nehody na jihu Čech
v roce 2022 ZDE.

"Záchranáři na místě nalezli tři zraněné muže středního věku, bohužel, již bez známek života. U všech při střetu došlo k těžkým mnohačetným poraněním neslučitelným se životem. Zasahující lékaři tak u nich museli konstatovat smrt," přiblížila.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Třeboně a dobrovolná jednotka ze Suchdola nad Lužnicí. Podle mluvčí Venduly Matěju hasiči provedli protipožární opatření a jedno tělo z vraku vozu vyprošťovali. 

Pro takovou malou obec jako Staňkov je taková událost podle starostky Jany Srnec Karlovské velkou tragédií. "Slyšela jsem vrtulník, poskytovala jsem kontakty na chataře. Tady lidé mají velkou sounáležitost a jeden mrtvý byl jedním z nás. A k tomu zemřeli další dva jeho přátelé," řekla Deníku starostka. 

Letos je to v jižních Čechách již devátá nehoda, při které umírali lidé. Tato měla opravdu děsivé následky.