Před více než rokem našli v Orlické přehradě tělo podnikatele Miroslava Rajtmajera.


Dodnes se však nepodařilo nikoho z vraždy podnikatele usvědčit.
„Spis u správy Jihočeského kraje byl uzavřen. Krajský státní zástupce podal obžalobu ke krajskému soudu,“ sdělil k případu policejní mluvčí Jaroslav Beran.

Prosba o pomoc

Obvinění z vraždy Rajtmajera nyní čelí jeho manželka Eva. Zatím jí ale vina prokázána nebyla. Žena je stíhána na svobodě.
Co se stalo před rokem? Miroslav Rajtmajer přijel 20. dubna kolem 21. hodiny nákladním autem z Prahy do Písku.

Jak později uvedla jeho manželka, kolem 23. hodiny někdo zazvonil u domu a on vyhlédl z okna s tím, že jde dolů. Manželce sdělil, že má schůzku, a že se za okamžik vrátí. V bytě zanechal všechny svoje věci. Domů se však už nevrátil, ani o sobě nepodal žádnou zprávu.

Rodina Miroslava Rajtmajera doufá, že se případ přece jen podaří objasnit a uzavřít. Sama se o to chce také přičinit.

„Stále hledáme svědky, kteří v onen den viděli v Budovatelské ulici nějaký pohyb, který by mohl s případem souviset. Pomozte nám, prosím,“ vzkázala dcera Miroslava Rajtmajera, Marcela.

Příbuzní a známí se obrátili na Deník s prosbou o pomoc při pátrání po případných svědcích tragédie.

„Mnozí Miroslava Rajtmajera znali, někteří pouze podle vidění, pro jiné byl sousedem a kamarádem,“ říká jeho otec Josef Rajtmajer.
„Jiní možná o jeho smutném konci pouze slyšeli. Stále hledáme svědky, kteří v onen osudný den 20. dubna 2007 ve večerních nebo nočních hodinách viděli v Budovatelské ulici v Písku (dům č.p. 1915) pohyb, který by mohl s případem souviset.“

Přibuzní uvítají jakoukoli zprávu týkající se jeho manželky Evy Rajtmajerové, která je z vraždy obviněna.

„Jsme si vědomi, že je to již delší doba, přesto doufáme, že jste nezapomněli,“ pokračují přibuzní.

Nezbývá než doufat

„Pomozte nám, prosím, a zavolejte na číslo 158. Uveďte, že se jedná o vzkaz pro Službu kriminální policie správy jihočeského kraje. Stejně tak můžete navštívit jakoukoli policejní služebnu,“ prosí zoufalí příbuzní, kteří stále marně čekají na potrestání vraha.

„Není důvod se čehokoli obávat, naopak můžete být svojí výpovědí nápomocni spravedlnosti,“ pokračuje Josef Rajtmajer.

„Ta usvědčí vraha, jenž se stále beztrestně pohybuje na svobodě. Jen těžko dokážeme vysvětlit, jak zoufale se cítíme, když víme, že je poblíž osoba, která nám vzala tak blízkého člověka, a zatím uniká trestu. Za jakoukoli pomoc v tomto případu vám velice děkujeme a doufáme,“ dodává otec i za dceru mrtvého Miroslava Rajtmajera.

Plné znění dopisu:
Mnozí z vás Miroslava Rajtmajera (na snímku) znali, někteří pouze podle vidění, pro jiné byl sousedem a kamarádem. Jiní možná o jeho smutném konci pouze slyšeli.
Stále hledáme svědky, kteří v onen osudný den 20. dubna 2007 ve večerních nebo nočních hodinách viděli v Budovatelské ulici v Písku (dům č.p. 1915) pohyb, který by mohl s případem souviset.
Uvítáme jakoukoli zprávu týkající se jeho manželky Evy Rajtmajerové, která je z vraždy obviněna. Jsme si vědomi, že je to již delší doba, přesto doufáme, že jste nezapomněli. Pomozte nám, prosím, a zavolejte na číslo 158.
Uveďte, že se jedná o vzkaz pro Službu kriminální policie správy jihočeského kraje. Stejně tak můžete navštívit jakoukoli policejní služebnu.
Není důvod se čehokoli obávat, naopak můžete být svojí výpovědí nápomocni spravedlnosti, která usvědčí vraha, jenž se stále beztrestně pohybuje na svobodě.
Jen těžko dokážeme vysvětlit, jak zoufale se cítíme, když víme, že je poblíž osoba, která nám vzala tak blízkého člověka a zatím uniká trestu. Za jakoukoli pomoc v tomto případu vám velice děkujeme a doufáme…

Otec Josef, dcera Marcela
a všichni kamarádi