Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přišel o auto – a možná vydělal

České Budějovice, Jindřichohradecko – 21. května odpoledne zastavili policisté pana Bohuslava za volantem hyundaie roku výroby 1998. Řídil, ačkoliv to měl zakázáno trestním příkazem z dubna 2014 za ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí na dva roky.

30.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: Deník/Lenka Novotná


Okresní soud v Jindřichově Hradci mu za to tentokrát uložil 200 hodin obecně prospěšných prací a zákaz řízení motorových vozidel na další rok.

Proti výroku o trestu se odvolal státní zástupce a navrhl obviněnému uložit ještě propadnutí věci, onoho osobního automobilu.

Souhlasím!
Odvolacímu soudu pan Bohuslav řekl, že vůz zakoupil asi v roce 2003, prý přes autobazar, smlouvu ale nemá.

Na dotaz, proč s ním jezdil bez technické prohlídky, prohlásil, že jej nechtěl používat, a taky jej tehdy opravoval. Soud se trochu podivil, protože podle fotografií ve spise byl hyundai v dezolátním stavu, ale majitel ujistil, že po technické stránce byl v pořádku. Když mu předseda senátu předestřel, že podle odborného vyjádření je jeho hodnota 15 000 korun, obviněný to zkrátil a řekl, že se zabavením souhlasí.

Intervenující státní zástupce pak přednesl odvolání.

Okresní soud k navrhovanému propadnutí auta nepřistoupil s odůvodněním, že takový trest by byl s ohledem 
ke stupni společenské škodlivosti činu pana Bohuslava vedle obecně prospěšných prací a zákazu řízení nadbytečný – a vzhledem k jeho osobní situaci i likvidační.

Nedá si říci?
Žalobce s tím ale nesouhlasí. Poukázal na to, že obžalovaný byl již dvakrát za stejný přečin – řízení stejného hyundaie – odsouzen. V roce 2014 dostal úhrnných pět měsíců podmíněně na rok a řidičské stop na dvě léta, ale úřední rozhodnutí opět mařil a letos 29. března byl za to odsouzen k peněžitému trestu a zákazu řízení 
na půldruhého roku.

Už 21. května se ale dopustil stejného skutku. Bylo to sice ještě před právní mocí druhého trestního příkazu, ale pořád v podmínce z předchozího potrestání. „Neodradila ho ani hrozba odnětí svobody a peněžitý trest. Za těchto okolností je navrhované propadnutí majetku naprosto důvodné, uložené obecné práce a další zákaz řízení by mu zřejmě nezabránily v dalších jízdách," řekl státní zástupce. A pan Bohuslav se ještě jakoby omluvil, že tehdy jel jen kvůli dětem, a zopakoval, že 
s trestem souhlasí.

Soud poté k odvolání žalobců rozsudek zrušil ve výroku o trestu a při nezměněném výroku o vině panu Bohuslavovi uložil vedle 200 hodin obecně prospěšných prací a zákazu řízení na rok i propadnutí onoho hyundaie.
V odůvodnění předseda senátu zdůraznil, že formální podmínky pro uložení propadnutí věci jsou splněny. „Závěr okresního soudu, že by jím uložený trest bránil obviněnému v další obdobné trestné činnosti, skutečně nemusí odpovídat pravdě, obžalovaný přes předchozí postihy v řízení přes zákaz pokračoval," řekl.

Připomněl, že pan Bohuslav k záležitosti přistoupil kriticky a souhlasil s uložením tohoto trestu.

Neformálně k tomu dodal, že tím vlastně vydělal – náklady na ekologickou likvidaci vraku bude muset převzít stát, konkrétně soud, který propadnutí uložil, tedy daňoví poplatníci…

Proti rozsudku není řádných opravných prostředků.

Autor: Vladimír Majer

30.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

V základní škole v Lodhéřově se opět zapojili do projektu 72 hodin.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Nová Bystřice – Až 29 milionů korun by mohla stát výstavba lékařského domu na Mírovém náměstí v Nové Bystřici.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Pohotovost pro dospělé v Dačicích v sobotu neotevře

Dačice - Tuto sobotu se lidé z Dačicka budou muset obejít bez místní lékařské pohotovosti pro dospělé.

Chtěl si ponechat nalezený mobil

Nová Bystřice - Neodevzdat nalezenou věc se může pořádně nevyplatit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení